Ar  2014.gada 1.jūliju stājas spēkā Ministru kabineta noteikumi Nr.272 ‘’Autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas, iekasēšanas un administrēšanas kārtība’’
No 2014 1. jūlija Latvijā ir jāmaksā autoceļu lietošanas nodeva jeb eirovinjete kravas transportlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3,5 t un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravu autopārvadājumiem, ja tie izmanto  valsts galvenos autoceļus.
Autoceļu lietošanas maksa jau tiek piemērota praktiski visās ES dalībvalstīs, kā arī Baltkrievijā un Krievijā un Latvija ir viena no pēdējām valstīm, kas to ievieš ar  2014.gada 1.jūliju.
Tiek ieviesti vairāki nodevas samaksas veidi, kādos transportlīdzekļu īpašnieki (vadītāji) varētu veikt nodevas samaksu, lai varētu izmantot Autoceļu lietošanas nodevas likumā noteikto galveno valsts autoceļu posmus.
Gan Latvijā, gan atrodoties ārvalstīs, pirms šķērsot Latvijas Republikas valsts robežu, nodevu varēs samaksāt portālā www.lvvignette.eu
Latvijā nodevu varēs samaksāt ar skaidru naudu vai maksājumu karti izmantojot nodevas iekasēšanas pakalpojuma sniedzēju pakalpojumus ( t.sk lielākajās degvielas uzpildes stacijās).
Eiropas Parlamenta un Padomes 2011.gada 27.septembra direktīva 2011/76/ES, ar ko groza Direktīvu 199/62/EK par dažu infrastruktūru lietošanas maksas noteikšanu smagajiem kravas transportlīdzekļiem prasībām, paredz iespēju samaksāt nodevu gan ar skaidru naudu, gan ar maksājumu karti, gan arī iespēju samaksāt nodevu atrodoties ārvalstī.
01/07/2014
locationmeklēt tuvāko dus
menu