1. No biodegvielas ražotājiem darbu turpina tikai Bioventa un Latraps, un bioetanola ražotājs Jaunpagasts plus.
  2. Konkurences padome, noslēdzot 2010.gada pavasarī ierosināto lietu par degvielas tirgus izpēti, secina, ka degvielas mazumtirgotāji darbojas atbilstoši tirgus apstākļiem un to starpā nav konstatējama aizliegta vienošanās.
  3. KP bez pārkāpumu konstatācijas ir noslēgusi 2011.gada augustā uzsākto autogāzes tirgus uzraudzību, kas tika veikta, lai gūtu visaptverošu priekšstatu par konkurences situāciju dažādu  veidu degvielas tirgos Latvijā. 2012.gada janvārī ar autogāzes iekārtām Latvijā ir aprīkoti 38417 (5.7%) automobīļi, bet no kopējā degvielas patēriņa (tonnas) autogāzes īpatsvars ir 3.94%.
  4. Darbību Latvijā uzsācis Baltkrievijas naftas kompānijas meitasuzņēmums SIA TransBaltic Oil, kas ir dibināts ar mērķi izplatīt Novopolockas naftas pārstrādes uzņēmuma A/S Naftan produkciju. Līdz šim uzņēmums pamatā ir nodarbojies ar naftas produktu tranzītu caur Baltijas valstu ostām, bet tagad ir uzsākti darbi pie tiešās naftas produktu realizācijas Latvijas iekšējā tirgū, izslēdzot starpniekus. Par SIA “TransBaltic Oil “valdes priekšsēdētāju iecelts Andrejs Markuševs.
  5. Virši-A kopā ar partneriem SIA Kings, SIA  MC, SIA Lateva ir uzsākusi kampaņu ” Vietējie degvielas tirgotāji – aiz borta“, kurā tika akcentēts, ka degvielas iepirkuma konkursi valstas un pašvaldības iestādēm notiekot negodīgi, jo tiekot izvirzītas prasības, kuras nav izpildāmas vietējiem tirgotājiem.
  6. Pasaules tirgos 2012.gadā notikušas šādas izmaiņas: 2011.gada vidējā benzīna cena pērn pieaugusi par 5%, savukārt dizeldegvielas vidējā 2011.gada cena pērn pieaugusi par 2%. 2013.gada pirmajos deviņos mēnešos salīdzinājumā ar 2012.gada vidējo rādītāju pasaulē benzīna cena ir kritusies par 3%, bet dīzeļdegvielas cena par 4%.
  7. 7.Orlen Latvja SIA ar 488.49 milj.Ls neto apgrozījuma 2012.gadā saglabā Latvijas lielākā degvielas tirgotāja statusu.
16/12/2014
locationmeklēt tuvāko dus
menu